Інтерв'ю з Дорошком Русланом Івановичем, начальником відділу у Кам`янському районі головного управління Держгеокадастру в Черкаській області

І: Доброго дня, Руслане Івановичу!

Р: Доброго дня!

І: Вдячний вам, що ви знайшли час відповісти на мої запитання. Як ви оцінюєте справи в галузі на сьогодні?

Р:  Сьогодні галузь переживає постійні зміни, реформи, реорганізації, тому не можна сказати однозначно як справи, треба щоб пройшло трішки більше часу.  Якщо ми будемо говорити про реорганізації, то вони були постійно, але на сьогодні ми маємо кардинальні зміни в законодавстві, на порядку денному зараз знаходиться ринок сільськогосподарських земель, і всі реформи, які проводять для його якнайкращого функціонування.

І:  Враховуючи всі ці нюанси і реформи, які перспективи спеціальності геодезія та землеустрій?

Р:  На мою думку, країна, у якій ми живемо, ще дуже довго буде класифікуватися як сільськогосподарська країна, і тому доки у нас є земля під ногами, потрібні будуть люди не тільки, які оброблятимуть  її, але й відводитимуть, будуть проводити поділ або об’єднання, і виконувати інші землевпорядні дії.

І: якщо ми будемо говорити про працевлаштування, дуже часто молоді люди після отримання диплому починають шукати роботу і стикаються з такою ситуацією: роботодавці бояться брати недосвідчених студентів і майже завжди вимагають досвід роботи, як ви ставитеся до залучення праці студентів по роботі у галузі?

Р: геодезія та землеустрій – це унікальна спеціальність, зараз поясню чому, ми живемо в час, коли все більше набирає обертів дистанційна робота, і саме наша спеціальність має можливість бути такою, а також на польових, камеральних роботах завжди потрібні лишні руки головне бажання та завзятість.

І: яким був ваш шлях землевпорядника?

Р: в той час коли я обирав професію, землевпорядкування ще не набуло такого поширення, це було щось нове і не зовсім звичне, але коли я заглибився в суть цієї спеціальності, я відразу побачив у ній перспективи і захотів стати землевпорядником. Також отримав 3 вищих освіти по цьому напрямку.

І: на які якості звертаєте увагу при прийнятті на роботу?

Р: я виділяю таку градацію якостей на які я звертаю увагу:

Це що являє собою людина, бо якщо якісь професійні недоліки можна утилізувати, то змінити суть людини це майже нереально, а побудувати дружній, висококваліфікований колектив без цього не можна. Далі я звертаю увагу як людина орієнтується у специфіці спеціальності роблю невеличке опитування. Я намагаюся визначити чи є в людини тяга до навчання і пізнання чогось нового.

І: Скажіть будь ласка чи в достатній кількості галузь забезпечена кадрами?

Р: враховуючи діджиталізацію нашого суспільства, дуже багато молодих людей обирають спеціальності по типу кібербезпеки, програмування, ІТ сферу і все менше обирає геодезію та землеустрій,  дарма,  бо це професія, яка працює з нерухомістю, а робота з нерухомістю у всі часи має невичерпний потенціал.

І: як би ви описали значимість вашої роботи для людей?

Р: як написано в Земельному Кодексі Стаття 1. Земля є основним національним багатством, і виходить, що землевпорядник – це своєрідний упорядник цього скарбу.