ДЕНЬ ГІС В ЧЕРКАСАХ

     Геоінформаційні системи (географічні інформаційні системи) – це інформаційні системи, призначені для збирання, зберігання, аналізу та візуалізації (видачі) просторових даних. Тобто по суті це карта в цифровому вигляді, до якої прив’язані дані різного призначення. На даний момент пересічна людина активно використовує програмні продукти, які є по суті ГІС, наприклад, коли шукає бібліотеку чи аптеку певного населеного пункту за допомогою застосунку Google Map. Якщо говорити про фахівців більш вузького профілю, то вони використовують більш специфічні продукти ГІС.

     З 1999 року День геоінформаційних систем відмічається по середам третього тижня листопада місяця. Цього року представники нашої кафедри прийняли участь в двох подіях, присвячених Дню ГІС.

     Одна з подій була організована  факультетом геоінформаційних систем та управління територіями, а також кафедрою геоінформатики та фотограмметрії Київського національного університету будівництва і архітектури. Конференція також була доступна і онлайн. 

     З найцікавіших доповідей були:

«Сучасні виклики розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних», Юрій КАРПІНСЬКИЙ, завідувач кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА ;

«Сучасна платформа АrcGIS ESRI», Євгеній СЕРЕДІНІН, директор ПрАТ «ЕСОММ Со»;

«Індустріалізація 4.0 та геодезія», Володимир БАБЧЕНКО, директор ПРАТ «СИСТЕМ СОЛЮШНС»;

«Національний геопортал національної інфраструктури геопросторових даних», Роман ЗІНЕНКО, начальник відділу геоінформаційних систем і технологій ДП “Науково-дослідний інститут геодезії і картографії”;

«Сучасні системи мобільного лазерного сканування та безпілотні технології», Андрій МЕНЬКО, директор ТОВ «ЕЛНАВ».

     Друга подія проходила в Черкасах в Інституті міста. Організаторкою цієї події була ГІС-спеціалістка Лідія КРИШТОП, яка відкрила зустріч доповіддю «Що таке ГІС? Мапи, картографія та аналіз даних»

     Також виступили:

Марія БІЛЕЦЬКА, завідувачка лабораторії «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі» Малої Академії Наук України з доповіддю «Як навчають досліджувати Землю з космосу»;

Олег БІЛІНСЬКИЙ, завідувач кафедри археології національного університету «Києво-Могилянська академія» з доповіддю «Основи просторової археології. Супутники та дрони для пошуку археологічних памʼяток»;

Віталій ПІТВАЛО та Марина РАДЕВИЧ, розробник та редакторка ресурсу retro.ck.ua з доповіддю  «Інтерактивна мапа Черкас з архітектурою ХІХ-ХХ ст.ст.».

Також представив міську ГІС Федір БАЛАБА, начальник відділу містобудівного кадастру та ГІС.

     Доповідачі охоче обговорювали почуте, говорили про власні задуми.

     До речі, Марія БІЛЕЦЬКА запропонувала нашим викладачам приєднатись до програми МАНУ по науковій роботі зі школярами Черкас. 

     Намагаємось реалізувати й свої ідеї в ГІС, але інформацію поки що оприлюднювати не будемо.