Спеціальність  “Геодезія та землеустрій”  є наймолодшою на нашому факультеті. В усі часи не зникав інтерес до Землі, її розміру, родючості ґрунту, вартості.

     З розвитком суспільства, удосконаленням земельних відносин розвивалась та стверджувалась і професія землевпорядника.

     Безперечно, кожна молода людина має власні схильності, здібності та бажання, що впливають на вибір подальшого життєвого шляху. Обираючи фах слід, керуватися раціональними міркуваннями:

– по-­перше, майбутня професія не повинна належати до тих, що вже у найближчі роки зникнуть через роботизацію або штучний інтелект;

– по-друге, майбутня професія має бути інтернаціональною, тобто такою, аби одержані знання без додаткового перенавчання можна було застосувати не лише в Україні, але й за кордоном;

– по-третє, треба стежити за потребами ринку праці та реальної економіки. І ось сьогодні, досить гостро відчувається нестача кваліфікованих інженерних кадрів — це величезна проблема не лише української економіки, але й багатьох країн Європи.

     Спеціальність “Геодезія та землеустрій” завжди була однією з найбільш цікавих  та різнопланових інженерних професій.

     Сьогодні землевпорядник – спеціаліст, який володіє знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, має відповідну освіту та належну кваліфікацію.

     Сучасні фахівці із землевпорядкування  вже давно у своїй роботі використовують високотехнологічне обладнання — прилади супутникової навігації, оснащені спеціальними камерами, безпілотні літальні апарати, а також потужні лазерні сканери, що можуть точно зафіксувати найдрібніші елементи навколишнього ландшафту.

     Крім того, землеустрій — це не лише вимірювання та картографія. Для того, щоб, приміром, вирішити межовий спір, недостатньо знати геодезію — треба бути ще й психологом, вміти спілкуватися з людьми, знаходити компромісні рішення.

    Потрібно також мати хист до творчості, адже інженер-­землевпорядник — це той, хто впорядковує землю, а від його проектних рішень залежать майбутні обриси оточуючого нас ландшафту.

    Окрім власне опанування точної геодезичної науки та мистецтва складання карт, майбутні бакалаври та магістри повинні стати фахівцями ринку нерухомості: розбиратися у просторовому плануванні, вміти оцінювати нерухомість та природні ресурси, вміти складати землевпорядну документацію, за якою формуються земельні ділянки та обмеження у землекористуванні.  

    Треба розбиратися у сучасних IT технологіях та впевнено працювати з геоінформаційними системами.

    Крім того, необхідно також отримати базові знання про галузі, де найбільш затребувані роботи з геодезії та землеустрою: будівництво, сільське господарство, лісівництво, природоохоронну справу, водне господарство, державне управління, національну оборону тощо, щоб бути  успішно конкурентоспроможним на ринку праці.

    Масовий перерозподіл та приватизація земель в Україні вже добігає завершення, адже земельна реформа триває понад чверть століття — з 1991 року. Проте роботи для професійних землевпорядників багато: відомості про третину ділянок все ще не внесені до земельного кадастру, попереду адміністративно­-територіальна реформа, величезною залишається потреба у складанні точних електронних планів та карт місцевості.

    Фахівці з геодезії та землеустрою сьогодні найбільш затребувані у тих галузях економіки, де є потреба у постійному вирішенні земельно-­майнових питань: агросекторі, будівництві, транспорті, військовій сфері, телекомунікаціях та енергетиці, видобутку корисних копалин тощо. Крім того, сфера геодезії та землеустрою зазнає неймовірно стрімких технологічних змін та є майданчиком для відпрацювання величезної кількості інноваційних рішень.

   Дуже багато землевпорядників сьогодні працюють як фахівці, що обслуговують ринок нерухомості. Наприклад, в Україні щорічно відбувається близько півмільйона транзакцій з нерухомим майном: купівлі-­продажі, міни, дарування, спадкування тощо. Дехто думає, що продати земельну ділянку або будинок просто. Але нерухомість, як правило, — дуже цінне майно, а тому помилки при переході прав недопустимі. Кожен укладений договір — це кропітка робота фахівців, які описали нерухоме майно, ідентифікували та здійснили реєстрацію прав на нього, визначили вартість майна, виправили, за потреби, кадастрові помилки, перевірили майно на «проблемність», вирішили можливі межові спори або допомогли здійснити поділ майна.

    Рано чи пізно запрацює ринок сільськогосподарських земель — а це майже 70% земельного фонду України, і тут кваліфіковані фахівці із землеустрою будуть особливо затребувані. Адже у багатьох випадках межі ділянок та полів потребуватимуть уточнення, а агробізнес вимагатиме проведення консолідації земель — перетворення дрібних клаптиків землі у зручні в обробітку земельні масиви.

    У військових геодезист завжди на ціну золота. Його навіть називають «янголом­-охоронцем», адже від його вміння орієнтуватися на місцевості, визначати місцеположення противника і коригувати вогонь залежить життя десятків і сотень бійців. Посади операторів топо-геодезистів у військових частинах МО України, Нацгвардії України (у випадку закінчення військової кафедри – на офіцерські посади топографічних служб у військах).

   Тому якщо правильний вибір зроблено завчасно, можливість опанувати цікаву та перспективну професію є цілком реальною.

   Шановні випускники, якщо Ви хочете зводити сучасні будівлі,  Вас турбують проблеми землевпорядкування  та збереження земельних ресурсів, тоді чекаємо Вас на кафедрі Геодезії, землеустрою, будівельних конструкцій та безпеки життєдіяльності факутельтету Технологій, будівництва та раціонального природокористування.