СТУДЕНТИ-ДРУГОКУРСНИКИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 193 ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ ПРАЦЮЮТЬ НАД СТВОРЕННЯМ ПЛАНУ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ «ХОЛОДНИЙ ЯР»

     Національний парк «Холодний Яр» є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення з забезпечення збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів Середнього Придніпров’я, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, наукову, освітню, естетичну цінність. Важливим аспектом є і історична складова цієї території, пов’язана з давнім і тривалим проживанням тут різних груп, культур і народів, а також значущими подіями формування української нації. 

     Наразі зараз саме цей об’єкт потребує сучасного плану своєї території. В.о. директора Національного парку Богдан ЛЕГОНЯК звернувся до директора ПП «Жовтень 2000» Олега МУШТАЄВА та керівництва ФТБРП ЧДТУ посприяти в цьому питанні. 

     Студенти другого курсу Єгор БОЙЧУК, Владислав ОВЧАРЕНКО та Артем СОКУР разом з куратором Сергієм РОТТЕ та представниками ПП «Жовтень 2000» розпочали роботу з аерофотознімання Парку. Всі роботи по зніманню території Парку ведуться за допомогою БПЛА. Наявний в нас Mavic 3E дозволить зробити топографічний план та ортофотоплан території приблизно за місяць. 

     Розпочата робота несе велике практичне значення для навчання студентів основам фотограмметрії, адже студенти навчаються повному циклу створення цифрової моделі території в реальних умовах. Тим більше, територія Холодного Яру досить велика (6833 гектара земель) і потребує попереднього планування знімання кожного фрагменту обльоту з урахуванням наявності різного рельєфу та погодних умов: Парк має дуже розчленовану балками територію із абсолютними відмітками понад 200 м, центром яких є Холодний яр – глибока, суцільно покрита густим лісом балка із крутизною схилів від 10° до 30° і відносними висотами до 80 м. Ліси покривають не тільки схили балок, а й виходять на плакори.

     Паралельно з основною роботою студенти мають можливість побачити скіфські кургани, козацькі памʼятки та Пантеон героїв України нового часу, прекрасну флору та фауну Парку: 1100 – літній «Дуб Максима Залізняка», оленів, сарну європейську, фазанів і різних інших лісових птахів.