Ідея організації «Геоквесту» полягає у введенні елементів командної гри в орієнтуванні на місцевості, а в подальшому й популяризації топографії та геодезії серед молодшого покоління.
Сам геоквест базується на грі (геокешинг), популярної в США та країнах Європи. Як визначає Вікіпедія: «Геокешинг (geocaching від грец. γεο- – Земля та англ. cache – схов) – туристична гра із застосуванням GPS, яка полягає у знаходженні сховів, створених іншими учасниками гри. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці готують схов, за допомогою GPS визначають його географічні координати та повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці використовують ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схову».
Ідеї щодо реалізації невеличкого проєкту обкатувались майже два місяці. На відміну від відомого варіанту з використанням карт в інтернеті, студентам спеціальності «Геодезія та землеустрій» пропонувалося використовувати додатки до мобільних телефонів, які дозволяють визначити координати на карті, а також напрямки руху.
Реалії ведення загарбницької війни сусідньою росією, коли повітряні тривоги можуть в області тривати близько десяти годин, становлять виклик щодо проведення подібних заходів. В п’ятницю, 11 жовтня наш захід прийшлось перенести через тривогу майже на годину. Але геоквест не тільки відбувся, але й довів, що подібні акції можна й треба сміливо проводити неодноразово, в різних безпечних місцях, а також й для школярів, як елемент профорієнтації.
Повернемось до наших студентів. Вони досить швидко орієнтувались на місцевості, визначаючи координати точок та азимути. Азарт приходив прямо під час процесу. Причому деякі з представників безпосередньо проявляли свою інтуїцію на повну силу. Деяких приходилося стримувати, щоб всі члени команди приєдналися до розв’язування завдання.
Кінцева локація прямо показувала усім знайому лабораторію геодезії та землевпорядкування, де учасників гри очікував пакет із соком та печивом. Студенти були задоволені результатом. Ми, викладачі, також.
З підслуханого діалогу двох студентів:
– А з GPS-приймачем ми б усе знайшли значно швидше!
– Але в нас його поки немає.
Спробуємо з Божою поміччю розжитись таким приладом. Він нам дійсно потрібен.