30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

На кафедрі проведені кураторські години, присвячені боротьбі з торгівлею людьми.

30 липня відзначався Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

В наш час дуже важливо знати прояви цієї біди, оскільки шахраї на людському горі будують справжній чорний бізнес. До речі, цей різновид кримінального бізнесу займає третє місце за прибутковістю після торгівлі зброєю та наркотиками. За матеріалами Міжнародної організації з міграції за останні 30 років саме від цього постраждали понад 300 000 громадян нашої держави.

Зараз, коли населення перебуває в економічній кризі через війну, особливо критично необхідно оцінювати пропозиції від різноманітних роботодавців.

Цілі шахраїв різноманітні, але звести їх можна до таких видів:

• Торгівля людьми, особливо жінками і дітьми з метою використання їх в сексуальних цілях (для залучення у так звану «секс-індустрію»);
  • торгівля людьми з метою експлуатації їх праці;
  • торгівля людьми з метою залучення в боргову кабалу;
  • торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах;
  • торгівля з метою втягнення у злочинну діяльність;
  • торгівля дітьми з метою усиновлення (удочеріння) в комерційних цілях.

Як же злочинці обманюють людей і маніпулюють їх свідомістю:

• діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств;
  • вміщують неправдиві оголошення у газетах та на різних сайтах;
  • звертаються з пропозиціями щодо працевлаштування за кордоном просто на вулиці;
  • звертаються до людей з пропозиціями про працевлаштування під час туристичної подорожі;
  • слідкують за українськими громадянами, що виїхали за кордон самостійно, і створюють цікаві пропозиції для отримання роботи;
  • пропонують виїзд за кордон за фальшивими документами, тощо.

Для протидії цьому злу необхідно пам’ятати прості правила.

Безпека документів:

• ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт чи документи дитини, їх можна пред’являти лише прикордонникам;
  • завчасно зробіть копії важливих документів, відскануйте або сфотографуйте паспорт та документи дитини;
  • копії варто надіслати на свою електронну пошту та зберегти на телефоні.

Безпека пересування:

• ретельно сплануйте маршрут своєї подорожі;
  • намагайтеся не сідати в автомобілі до незнайомих людей;
  • якщо цього не уникнути, потрібно сфотографувати номер чужої автівки та надіслати своїм близьким.

Безпека спілкування:

• нікому не віддавайте свій телефон чи інші засоби зв’язку;
  • заздалегідь домовтеся зі своїми близьким про кодове слово чи знак, який означатиме небезпеку та прохання про допомогу;
  • тримайте зв’язок із рідними, розповідайте про своє місцезнаходження, пропозиції, які вам надходять. Наприклад, де вам пропонували поселитись, працевлаштуватись, оформити документи тощо.

Куди звертатись за допомогою

Якщо ви запідозрили, що потрапили до рук торговців людьми, одразу телефонуйте на лінію екстреної допомоги (в ЄС це номер 112).

(Використані матеріали https://zaborona.com/bezpeka-ukrayinok-za-kordonom-yak-ne-staty-zhertvamy-torgivli-lyudmy/)