КРУГЛИЙ СТІЛ «РИНОК ЗЕМЛІ. ОЧІКУВАННЯ І РЕАЛІЇ»

26 липня Програма USAID з агарного та сільського розвитку (АГРО) та Центр досліджень продовольства та землекористування при Київській школі економіки (KSE Агроцентр) провели цікавий онлайн захід – круглий стіл «Ринок землі: очікування і реальність», який був пов’язаний з двохріччям існування ринку землі в нашій державі.

Під час заходу  урядовці, парламентарі, фінансисти, а також представники аграрних асоціацій обговорили сучасний стан земельного ринку та перспективи поліпшення його функціонування. Саме зараз наближається другий етап земельного ринку – його відкриття для юридичних осіб.

В епіцентрі уваги були економічні ефекти від відкриття ринку земель сільгоспризначення для селян, громад, агробізнесу та держави, як вплинула війна в Україні на функціонування земельного ринку, його потенціал для відновлення громад та шляхи удосконалення земельного законодавства.

Спікерами заходу були:

Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України;

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО;

Денис Башлик, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації;

Олег Нів’євський, керівник дослідницького проєкту «Земля незламності», віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки;

Марія Богонос, голова KSE Агроцентр;

Роман Сластьон, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»;

Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського конгресу фермерів;

Інна Бернацька, віцепрезидентка Нотаріальної палати України;

Еліна Юрченко, експертка із земельного законодавства;

Юрій Яремко, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Херсонського державного аграрно-економічного університету;

Тарас Євсюков, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України;

Андрій Мартин, старший проєктний менеджер напряму «Земельна реформа» Офісу реформ Кабінету міністрів України, завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України тощо.

На заході онлайн побували завідувач кафедри Сергій Ротте та асистент Аліна Волонтир.

Сподіваємось, що Перемога відбудеться найближчим часом, а дана земельна ініціатива буде розвиватися та дозволить українським громадянам реалізувати всі свої законні права та таланти.